Gdzie i w jaki sposób szukać dobrych filmów? Szereg porad

Jak często zdarza ci się, że masz wolny wieczór, ochotę na film i…brak pomysłów? Z takim problemem spotkał się już chyba każdy kto lubi spędzać czas w taki sposób. Nie ma więc co dziwić się, że ludzie zaczynają szukać odpowiedzi na frustrującą sytuację. Kiedyś było inaczej. W poprzednim pokoleniu, by obejrzeć kawałek kina, konieczne było udanie się do wypożyczalni płyt, czy nawet dziś nieznanych większości kaset. Wydaje się to być odległą epoką jednak taka była brutalna prawda.

Wtedy właściciel takiego punktu był źródłem informacji. Miałeś ochotę na komedię – szukałeś na półce z komediami. Najlepsze filmy były wypożyczane w mig, a po te premierowe trzeba było czekać tygodniami. Dziś jest zupełnie inaczej. Dostęp do informacji jest tak obfity, że się w niej gubimy, a jednak stale istnieje problem w którym nie potrafimy znaleźć interesującej nas pozycji.

Gdzie szukać inspiracji? W jaki sposób znaleźć dobry i ambitny film? Oto kilka porad:

  • Po pierwsze nigdy nie sugerujmy się okładką. Świat grafiki jest bardzo rozległy, a niektóre projekty nie muszą odpowiadać naszym indywidualnym potrzebom estetycznym. Filmy są produkowane w wielu krajach i kulturach i niekoniecznie musimy być ich oczywistymi odbiorcami. Gdy więc idziemy do sklepu i szukamy interesującej pozycji – miejmy przy sobie urządzenie z dostępem do internetu. Czytanie opinii innych kinomaniaków z pewnością będzie źródłem dobrych decyzji zakupowych;
  • Druga porada to zapisywanie inspiracji.

    Wiele osób, gdy obejrzy ciekawy film, chce się nim pochwalić. Gdy jesteśmy świadkiem takiej sytuacji, a przy okazji zdarza nam się, że nie wiemy co obejrzeć – zapisujmy takie pomysły na kartkach. Dzięki temu w wymagającej sytuacji wyjmiemy swój notesik i zamiast tracenia czasu na szukanie – odpalimy polecony wcześniej film;

  • Filmy najczęściej mają nagrane zapowiedzi. Ich oglądanie może być świetnym sposobem na to, by odnaleźć pozycję, która nas zainteresuje. Zwiastuny można oglądać na bardzo różnych portalach, jednym z nich jest chociażby najpopularniejszy Youtube.

    Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że w internecie możemy znaleźć najświeższe zwiastuny największych produkcji. O ile nie zawsze będzie możliwość obejrzenia całego filmu online, będziemy mieli pewność, że kupno biletu do kina nie będzie w istocie jedynie stratą pieniędzy.

.