Jak zostać video-blogerem? Spis porad oraz cech typu must-have

Bycie blogerem w dzisiejszych czasach to bardzo opłacalny biznes. Coraz częściej słyszy się o tym, że najbardziej znani blogerzy zarabiają na poziomie takim, co najsłynniejsi celebryci. Nie ma w tym więc nic dziwnego, że coraz więcej ludzi skłania się ku temu, by takim właśnie blogerem zostać. Trzeba jednak wiedzieć, że nie jest to tak proste jak mogłoby się wydawać. Świat z drugiej strony kamery jest po prostu zupełnie inny.

Zanim jednak zdecydujemy się na pierwszy krok w sieci, sprawdźmy, czy spełniliśmy poniżej opisane kroki:

 • Po pierwsze trzeba zastanowić się jaką branżę w internecie chcemy promować. Każdy bloger powinien mieć w sobie coś indywidualnego i unikalnego. By być osobą, która jest znana ze wszystkiego i promuje marki różnorodnych branż – trzeba mieć więcej niż ,,to coś’’, jest to już kwestia większej ilości chociażby szczęścia. Czasem mówi się, że blogerzy są znani z tego, że są znani. Oczywiście może być to prawda, jednak trzeba wiedzieć, że każdy z nich wstawił kiedyś swój pierwszy post, film, zdjęcie.

  www.ireneuszjelen.pl

  Trzeba więc wiedzieć, żeby mieć na siebie indywidualny pomysł, a najlepiej taki, który wyróżni się znacznie spośród innych;

 • Druga rzecz – to zadbanie o stan techniczny materiału, który będzie publikowany. W dobie internetu, gdzie każdy użytkownik ma dostęp do tysięcy kanałów – trzeba wiedzieć, że będzie interesował się ofertami najwyższej jakości. Jeśli więc chcemy konkurować z autorytetami internetu pamiętajmy o tym, by zadbać o technikę. Ważne jest wszystko. Styl wypowiadania się, umiejętność swobodnego kreowania pytań, odpowiedzi i komunikatów, ale przede wszystkim – nagrywanie.

  Dobre filmiki powinny być czyste, dobrze słyszalne, nagrane w jasnym pomieszczeniu, wolnym od defektów wizualnych;

 • Na końcu pamiętajmy, że chcąc zarabiać na video-blogach – nie wolno stawiać tego jako priorytet. Jeśli od początku będziemy to traktować jako biznes, nie będziemy w stanie oddać w filmikach swoich emocji, pasji, hobby. Chodzi o to, że tworząc swój kanał – tworzymy też indywidualną markę. Pod nią kryje się osoba. Jej sukces zależny jest od obserwatorów i oglądających – a raczej ich ilości.

  Jeśli nie będzie z nimi szczera i zdarzy się sytuacja w której zawali – ciężko będzie odnowić zaufanie. Takie sytuacje to tylko pretekst dla konkurencji, która czyha na takie potyczki.

.