Okno na podwórze

„Okno na podwórze” to jeden ze starszych filmów, które dzisiaj uchodzą za kultowe. To film bardzo wciągający i angażujący widza. Do dzisiaj, mimo upływu kilkudziesięciu lat obraz ten budzi wiele emocji i cieszy się niesłabnącą popularnością i uznaniem, także ze strony krytyków filmowych. Film opowiada historię fotografa, L.

B. 'Jeff’ Jeffriesa, który to łamie nogę i musi zostać w swoim mieszkaniu, przykuty do wózka inwalidzkiego. Kiedy jest tak uziemiony jego główną obsesją staje się obserwowanie i podglądanie prywatnego życia sąsiadów.W czasie rekonwalescencji fotografa w jego kamienicy dochodzi do zbrodni.

Ktoś morduje żonę jednego z mieszkańców – Jeffa postanawia dowiedzieć się na własną rękę kto jest temu winien. Zaczyna podejrzewać jednego ze sprzedawców. Sam jednak nie jest w stanie nikomu udowodnić winy, dlatego o pomoc w śledztwie prosi przyjaciółkę, w rolę której wcieliła się nieziemska Grace Kelly.Czy para dowie się kto jest winien morderstwa? Z cała pewnością widzowie zobaczą jedno z najbardziej zaskakujących zakończeń filmowych.