Social media są pomocne w znalezieniu pracy

Jeszcze całkiem niedawno proces poszukiwana pracy zawsze był taki sam. Trzeba było szukać ogłoszeń na portalach z ogłoszeniami, albo w gazetach w odpowiedniej rubryce. Następnie wysyłało się CV, czekało się na odpowiedź z danej firmy i szło się na rozmowę kwalifikacyjną. Obecnie dostęp do social mediów sprawił, że nawet w tym zagadnieniu zaszły pewne zmiany, a znalezienie nowej pracy, może okazać się łatwiejsze.

Specjalne grupy

To co ważne podkreślenia to fakt, że obecnie coraz więcej firm wystawia ogłoszenia o poszukiwaniu pracowników, także na swoich profilach w mediach społecznościowych. Dlatego też, jeśli interesuje nas jakaś firma, to możemy ustawić odpowiednie parametry, a o wszystkich jej wpisach będziemy informowani, dzięki czemu, nie przeoczymy tego, o możliwości podjęcia współpracy. Co więcej, są na portalach społecznościowych grupy, które zrzeszają ludzi, wykonujących dany zawód.

Tam także mogą się ogłaszać firmy i osoby prywatne, które poszukują pracownika z danym wykształceniem, albo doświadczeniem, a to oznacza, że z ogłoszeniem o proponowanej pracy, można od razu trafić do dużej grupy docelowej, która będzie perfekcyjnie dobrana pod kątem potrzeb wystawiających dane ogłoszenie.

Można samodzielnie się kontaktować

Obecność w social mediach sprawia, że nawiązanie kontaktów, zarówno z innymi ludźmi, jak i z różnymi firmami, może się okazać znacznie łatwiejsze. Dlatego, jeśli ktoś interesuje się możliwością pracy w jakiejś firmie, to zawsze warto nawiązać z nią kontakt poprzez media społecznościowe, przedstawić się, zaprezentować co się oferuje. Jeśli tylko podejdziemy do tego w odpowiedni sposób, to może się okazać, że dość szybko znajdziemy nową pracę. A nawet jeśli nie, to przy okazji nawiążemy ciekawą znajomość i może się okazać, że jeśli dana firma będzie poszukiwała pracowników, to sama się do nas odezwie, wiedząc już wcześniej, że możemy spełnić jej potrzeby. Jednak wówczas też musimy mieć pewność, że wszystkie wpisy i zdjęcia, które nie powinny być widziane przez potencjalnego szefa, nie będą widoczne. Dlatego też, warto się zastanowić, czy wstawiać takie informacje, które mogą nas skompromitować, czy lepiej sobie odpuścić, bo nigdy nie wiemy, kto może zajrzeć na nasz profil.

Koniecznie zobaczmy jak to wszystko działa, przekonajmy się, jakie możliwości dają nam teraz social media i co powinniśmy zrobić, aby mieć pewność, że korzystamy z nich maksymalnie jak się da, dla swoich korzyści.