Życie jest piękne – film, który zobaczyć powinien każdy

Życie jest piękne niewątpliwie zasługuje na mino jednego z najlepszych, o ile nie najlepszego, filmu w całej historii kinematografii. Czy można w sposób inny niż zawsze opowiedzieć historie z czasów wojny, kiedy to ludzie masowo byli zabijani w obozach koncentracyjnych? Jak się okazuje można.

I to można opowiedzieć ją nawet tak, by była w tym zabawna, a przy tym wcale nie uwłaczająca.Na filmie Życie jest piękne nie sposób nie płakać – nie tylko ze smutku, ale także i ze śmiechu.

To historia ojca i syna, którzy trafiają do jednego z obozów koncentracyjnych. Ojciec, który chce zadbać o syna i uspokoić jego strach przez cały czas stara się pokazać mu, że tak naprawdę nic im nie grozi.

Można tutaj wymienić chociażby znaną wszystkim scenę, kiedy strażnik wchodzi do jednego z pomieszczeń zastraszając więźniów, w tym czasie ojciec tłumaczy synowi jego słowa mówiąc, że wszyscy są tutaj przecież dla zabawy. Ta scena, na swój sposób zabawna, pokazała widzom, jakim dramatem zwłaszcza dla rodziców był fakt, iż mieli świadomość tego, że dla ich dzieci nie ma ratunku.